MENÜÜ

Asko Esna lahkub Saaremaalt

11/02/2019

Hinges valitseb nukrus ning südames pitsitab, ent ometigi peame teatama, et Saaremaa Võrkpalli Liidu üks taas-elustajatest, Asko Esna, on otsustanud eluga edasi liikuda ning toimetab Saaremaal viimast hooaega.

Asko panus on olnud Saaremaa võrkpallielu edendamisele hindamatu, sest lisaks treeneritööle Saaremaa Spordikoolis (alates 2013. aastast), on Asko aktiivselt kaasa aidanud MTÜ SVL tegemistele, vedanud Saaremaa meeskonda Eesti I-liigas ning lisaks on ta mitmetel Saarte mängudel olnud mängiv treener Saaremaa võrkpalli meeskonnas.

Saaremaa Spordikooli direktori, Mati Mäetalu kommentaar: “Asko on olnud meil treenerina tööl pea kuus aastat ning tema lahkumise otsusest oli väga kahju kuulda. Teades teda treeneri ja inimesena, saab Saaremaa võrkpallielu siit suure tagasilöögi. Asko puhul on tegu edasipüüdliku ja oma valdkonda hästi tundva treeneriga, kes on olnud oma tegemistes professionaalne ja on pannud suure hulga poisse heal tasemel võrkpalli mängima.” tõdeb Saaremaa Spordikooli direktor Mati Mäetalu. “Lisaks treeningutele, käib Asko pea kõikide vanusegruppidega osalemas erinevatel tiitlivõistlustel ning on üsna imekspandav, et selle kõige kõrvalt jagub tal aega tegelemiseks ka täiskasvanute võrkpalli arendamisega. Samas on meil kõigil lisaks tööle ka isiklik elu ja selles osas tuleb inimeste otsuseid paraku austada,” lisab Mäetalu.

Asko ise selgitab otsuse tagamaid järgmiselt: “Olen siinse aja jooksul väga palju õppinud ning olen selle kogemuse üle tänulik ja õnnelik. Abikaasa on juba pool aastat mandril tööl ja selline visiitabielu ei ole just kõige parem lahendus. Aastate jooksul on töökohustused mind väga palju kodusest elust ära lõiganud ja tunnen, et pean midagi muutma. Kuni juunini olen Saaremaal endiselt olemas ning siinset noorte- ja täiskasvanute võrkpallielu vedamas. Tänan kõiki lapsevanemaid, kelle lapsed on minu treeningutel käinud ja kes hetkel käivad. Samuti suured tänusõnad Saaremaa Spordikoolile ja siinsetele toetajatele, kelleta ma poleks Saaremaale sattunud. Saaremaa noorte võrkpall on heas seisus ja konkurentsivõimeline.“

Loodame siiski, et nende aastate jooksul loodud sõprussidemed ning soojad suhted säilivad ka siis, kui Asko enam ise Saaremaal ei ela, ning leiab alati põhjuseid ja võimalusi, et meid siin külastada.

Uusi ja põnevaid väljakutseid Sulle, Asko!

SVL

Top
Teksti kopeerimiseks võtke meiega ühendust