MENÜÜ

16. aasta järel Saaremaa võrkpallinaiskond taas Eesti võrkpalli Karikavõistlustel

05/09/2017

Eile, 4.september, oli tähtaeg registreerumaks Eesti 2017.a võrkpalli Karikavõistlustele. Juba teada-tuntud ja tavapärast naiskondade kõrval – TLÜ, TTÜ, TÜ/Eden, Kohila jne – võib sel aastal osalejate nimekirjas näha üllatuslikult ka Saaremaa esindusnaiskonda. Viimasest korrast, mil Saaremaa oma esindusvõistkonnaga Karikavõistlustel osales, on möödas juba 16 aastat, kui 2001.a paraku esimest ringist edasi ei pääsetud ning piirduti vaid 2 mänguga.

 

Eelmisel aastal mängis Saaremaa naiskond vast-loodud Eesti naiste I-Liigas, kus saavutati tugevas konkurentsis 4.koht. Sel aastal osaletakse samuti I-Liigas, kuid lisaks registreeriti võistkond ka Karikavõistlustele. Pakkumine tuli tegelikult EVF poolt, kes andis mõista, et Saaremaa naiskond võiks tänavu ka Eestikatel mängida, kuna potentsiaali ja konkurentsi naiskonnal peaks jaguma. Mängijate endi sõnul võib see küll olla veidi ambitsioonikas plaan, ent Karikavõistlustele minnakse vastu entusiasmi ja ärevusega. Iseenesest on selline otsus loomulik jätk Saaremaa naiskonnale, kuna trenni tehakse sujuva ja harmoonilise koostöö nimel palju. Naiskonna treener Raili Sepp on sel aastal palju rõhku pannud naiste üldfüüsilisele arengule, utsitades naisi ÜKE trennides kõrgemale ja kaugemale hüppama, topispalle viskama, kummilinte venitama, kangidega kükke tegema, ja seda kõike ikka selle nimel, et palliplatsil osavamad ja tugevamad olla. Pallitrennid on samuti treeningplaanis, sest lisaks naiskonna enda trennidel käiakse ka Saaremaa Spordikooli tüdrukute trennis, kus oma oskusi ja nippe lihvitakse treeneri Ene Kask näpunäidete järgi.

 

Võrreldes eelmise aastaga on võistkonna koosseisus toimunud ka mõningad muudatused. Saaremaa naiskonna mullune sidemängija Krista Kotselainen siirdus Tartu Ülenurme I-Liiga naiskonda, kellest oleks muidugi olnud naiskonnale suur abi Karikavõistlustel, arvestades Krista pikaajalist Meistriliigas mängimise kogemust. Samas on Saaremaa naiskonnaga liitunud eelmisel aastal TTÜ meistriliiga naiskonnas mänginud Reelika Raap, kellel on nii Eesti meistriliiga kui ka rahvusvaheline mängijakogemus, ning naise endi sõnu on ta harjunud Karikavõistluste finaalis mängima. Lisaks on sel aastal Saaremaa naiskonna nimekirjas veel 2 endist TTÜ meistriliigamängijat – Kaisa Õunpuu ning Maali Kanemägi. Kaisa, ja ka juba eelmisest hooajast saarlaste pundis olnud Gerli Toomela, pallivad sel aastal lisaks veel TLÜ meistriliiga naiskonnas, mistõttu nende kahe kogenud mängijaga Saaremaa naiskond ilmselt Karikavõistlustel arvestada ei saa, kuid I-Liigas esindavad nad saarlasi kindlasti.

 

Saaremaa naiskonna hooaeg saab sel aastal olema huvitav. Loodame, et võrkpallurid ise saavad väärt kogemuse, ning ka pealtvaatajatele jagub põnevust. Naised ootavad kõiki võrkpallihuvilisi saali endale pöialt hoidma ning kaasa elama!

Top
Teksti kopeerimiseks võtke meiega ühendust