MENÜÜ

KARIKAVÕISTLUSED

Eesti Karikavõistlusi naistele on peetud juba ammusest ajast – ajalooürikute kohaselt lausa aastast 1948, mil esmakordseks võitjaks krooniti Tallinna “Kalev” naiskond. Nõukogude Liidu ajal pärjati võitja naiskonda lihtsalt Eesti NSV Karikavõitja tiitliga. 1990. aasta on ainuke aasta, mil Karikavõitjat välja selgitatud ei ole (andmed puuduvad, mis põhjustel, kuid võib eeldada, et segastel poliitilistel asjaoludel).

Karikavõistluste eesmärk on pakkuda mänguvõimalusi erinevatele võistkondadele, sest võistlustest võivad osa võtta kõikide võrkpalliklubide ja spordikoolide võistkonnad.

Karikavõistluste 1/8 ja/või 1/4 vastased loositakse vastavalt juhendile, mis on leitav EVF kodulehelt.

Saaremaa esindusnaiskond võttis Karikavõistlustest osa esmakordselt 2001. aastal, paraku aga esimesest ringist edasi ei pääsetud ning piirduti vaid kahe mänguga. 16 aastat hiljem (ehk siis 2017. a) proovis Saaremaa naiskond taaskord end tõestada KV-l, sedapuhku oma I liiga naiskonnaga, kus kahjuks kordus 2001. aasta stsenaarium, sest esimeses ringis tuli tunnistada Tallinna Ülikooli naiskonna paremust nii kodus kui võõrsil (täpsed geimipunktid on leitavad Karikavõistluste arhiivist).

Kuna kõik Meistriliigas osalevad naiskonnad on kohustatud osalema ka Karikavõistlustel, ja Saaremaa naiskond mängib 2018/2019 hooajal Meistriliigas, siis 2018. aastal mängib Saaremaa naiskond jällegi Karikavõistlusi. Selle aasta jooksvaid võistlustulemusi näete Karikavõistluste 2018. a tulemuste alt.

Top
Teksti kopeerimiseks võtke meiega ühendust