MENÜÜ

I LIIGA

Eesti meeste võrkpalli ajalugu on väga pika ning järjepideva staažiga. Kui Eesti Meistriliiga on püsivalt eksisteerinud juba mitu aastakümmet, siis selle kõrval on paralleelselt elus püsinud ka meeste I liiga. Nende kahe kõrgema liiga kõrval on stabiilselt jooksnud lisaks ka harrastajatele mõeldud Rahvaliiga (esialgu nimetati seda liigat tegelikult II liigaks).

Saaremaa meeskond, kes läbi aegade on kandnud erinevaid võistkonna nimesid, on osalenud nii mitmelgi hooajal Eesti meeste I ja II liigas (viimases küll vaid esimestel aastatel). Vaadates meeskonna ülesandmislehti, on tore tõdeda, et nii mõnedki nooremas eas I/II liigas pallinud saarlased on edasi liikunud erinevatesse Eesti Meistriliiga klubidesse, tehes seal suuri tegusid veel praegugi. Siit järeldubki madalama liiga põhieesmärk Eesti võrkpallimaastikul, milleks on olla vahesammuks Rahvaliiga ja Meistriliiga vahel, kasvatamaks väärtuslikke ning tugevaid võrkpallureid nii Meistriliiga klubidele kui ka rahvusmeeskonnale.

Möödunud hooaegade mängude täpsemad tulemused on leitavad I liiga Arhiivist ning jooksva hooaja tulemused vastava hooaja tulemuste alt.

 

Top
Teksti kopeerimiseks võtke meiega ühendust