Saaremaa Võrkpalli Liit

Saaremaa Võrkpalli Liit

Saaremaa Võrkpalli Liidul (SVL) on eesmärk Saaremaal ja terves Eesti võrkpallialast tegevust propageerida ja tutvustada. Ennekõike on suunatud ühingu tegevus Saaremaal võrkpalli puudutavate võistluste, treeningute, koolituste ja alaga seonduvate sportlike tegevuste läbiviimiseks.
 
Kogu SVL tegevus on suunatud väikestest lastest kuni veteranmängijateni välja, kes on huvitatud võrkpalli, kui pallimängu võludest osa saama. Sellega luuakse tugev ja kindel vundament Saaremaa võrkpalli maastikule, mille osatähtsus on Eestis võrkpallis suur. Saaremaalt pärit mängijaid on Eesti erinevates tugevamates sarjades mängimas rohkesti ja lisaks kuuluvad mõned mängijad veel väliklubidesse ning Eesti Rahvuskoondistesse.
 
SVL tugevuseks on hästi toimiv ja kokkuhoidev sõpruskond, kes oma igapäevaste toimetuse juures aitavad kaasa võrkpalli, kui pallimängu edasiviimist ja propageerimist. Oluliseks peetakse kõiki alaga seonduvaid üksikasju ja seda juba väikestest pallivõluritest kuni meistriteni välja.
 
Heategevus spordimaailmas on viimasel ajal väga populaarne ja sellega võidetakse inimeste südameid tegelema just oma lemmik spordialaga. SVL eesmärk on pakkuda Saaremaal võrkpallihuvilistele treeninguid, võistlusi ja koolitusi enamjaolt tasuta või soodustingimustel. SVL on hea meel ja positiivne meelestatus tagama ennekõike Saaremaal ala populaarsust ja edasikandmist järgmistele põlvedele.
 
Tänase seisuga on võrkpall nii Eestis, kui ka Saaremaal üks kõige populaarsemaid pallimänge.
Sellest annavad tunnustust Eesti Meeste Rahvusmeeskonna vägevad tulemused Euroopas. Saarlaste huvi on ala vastu aasta-aastal aga kasvav ja seda ennekõike oma tippmängijate väga heade tulemuste poolest. SVL soov on tagada ennekõike noortele hea ja mitmekesine lapsepõlv ja seda nimelt läbi võrkpalli mängu. Viimane soov on tähtis just sellepärast, et võrkpallis läheb vaja kiiret regeerimist, hea kordinatsiooni ning teistega platsil arvestamist. Avardada inimeste silmaringi just võrkpallimaailmas tehtu näol.
 
Tänapäevases kiires ja mitmekülgses maailmas, kus võimalusi on lõputult, on vaja pühendumist ja tegutseda süsteemselt ning mitmekülgselt. Vaja on mitte ainult teada, kuidas on vaja teha, vaid ka mis, milleks ja kui palju on vaja teha. Igale pisemalegi asjale on vaja tähelepanu ja analüüsi, et kuidas lahendad antud probleem/küsimus kõige mõistlikumalt. SVL on oma kindel nägemus ja visioon, kuidas võrkpalli veelgi rohkem inimesteni tuua ja meelepärasemaks muuta. Selleks on erinevad koolitused nii kooliõpetajatele, kui ka juba asjaarmastajatele. Oluline on korraldada noorteturniire erinevatele vanuseklassidele, harrastajatele ja tuua saarlastele koju tipp-võrkpalli.
 
 
Tulevikuvisioon
 
SVL on tuleviku osas plaan võrkpalli veelgi rohkem tuua inimestele lähemale. Luua võimalusi noortele, harrastajatele ja olla kasvulavaks suure võrkpalli vahel just saarlaste osas. Anda noortele võimalust tõusta Eesti MV I Liiga võistkondadesse või mängimaks Credit24 Rahvaliigas. Olla vahetu ühenduslüli Eesti Võrkpalli Liidu vahel, et saarlasteni jõuaks vajalik, täpne ja asjakohe info kiirelt ja põhjalikult.

SVL on eesmärgiks:
 
1.      Saaremaa esindusmees-ja naiskonnad võistlevad Eesti MV I Liigas või/ja Rahvaliigas ning Ülemaailmsetel Saarte Mängudel.
2.      Suurendada veelgi võrkpalli treenimisvõimalusi terves Saare maakonnas.
3.      Korraldada jooksvalt mitmeid võrkpallialaseid koolitusi.
4.      Korraldada erinevaid võistlusi nii noortele, kui ka täiskasvanutele.
5.      Soetada erinevaid võrkpalli treeningvahendeid, et treenimistingimusi veelgi parandada.